Pily PK 70NB a PK 70RB

Obě pily jsou vybaveny elektronickou brzdou, která zvyšuje bezpečnost práce při používání těchto kotoučových pil. Oba výrobky si můžete prohlédnout níže.

Charakteristika pily PK 70NB:

Kotoučová pila PK 70NB je přenosné elektromechanické zařízení, které je určeno zejména pro řezání pevných materiálů, např. cihel, betonových desek a jiných stavebních materiálů diamantovými kotouči. Řezání se provádí zejména kotouči chlazenými vodou.

Rám pily je svařen z ocelových profilů a plechů a zaručuje tak dostatečnou tuhost a přesnost pily. Na svařeném ocelovém rámu je kyvně uchyceno rameno s elektromotorem a krytem kotouče. Řezací kotouč se upevňuje přímo na hřídel elektromotoru. V rámu je vložena vana na chladící vodu. Voda k chlazení kotouče je čerpána z vany čerpadlem. El. instalace, motor a vypínač se zásuvkou jsou nainstalovány na rameni pily. Na krytu kotouče je umístěno „STOP“ tlačítko. Podpěťová cívka spínače zaručuje vypnutí po přerušení dodávky el. proudu (po jeho obnovení již nedojde k rozběhnutí motoru). Motor je určen pro přerušovaný chod a proti přetížení je chráněn vestavěnou tepelnou pojistkou. Dělený materiál se pokládá na pracovní stůl, který pojíždí po hraně vodícího profilu. Pila je opatřena elektronickou brzdou, která po vypnutí zastaví otáčení kotouče cca do 8 sekund.

Cena je uvedena v záložce  Ceníky

Technická data:

jmenovité otáčky řezacího kotouče

1400 ot. / min

jmenovitý výkon motoru

4 kW/S6

zatížení motoru

přerušované s 40% časovou zátěží

průměr řezacího kotouče

700 mm

průměr upínacího otvoru kotouče

30 mm

maximální hloubka řezu

265 mm

délka řezu (střed kotouče – hrana stolu)

 

740 mm

 

rozměry stolu

450 x 610 mm

maximální rozměry pily -délka

 

1340 mm

 

šířka

870 mm

výška/transportní výška

1550 mm

hmotnost

 

122 kg

 

napětí

400V, 50 Hz

elektrické krytí

IP 44

připojení na elektrickou síť

3+N+PE+50Hz 400V TN-S

doporučený obsah vody

50l

max. hmotnost řezaného mat.

80 kg

čerpadlo

230 V / 50 Hz

maximální výkon čerpadla

850 l / hod

Charakteristika pily PK 70RB

Kotoučová pila PK 70RB je přenosné elektromechanické zařízení, které je určeno zejména pro řezání pevných materiálů – např. cihel, betonových desek a jiných stavebních materiálů diamantovými kotouči. Řezání se provádí zejména kotouči chlazenými vodou.

Rám pily je svařen z ocelových profilů a plechů a zaručuje tak dostatečnou tuhost a přesnost pily. Na svařeném ocelovém rámu je kyvně uchyceno rameno s elektromotorem, hřídelí kotouče  a krytem kotouče. Voda k chlazení kotouče je čerpána z vany čerpadlem. El. instalace, motor a vypínač se zásuvkou jsou nainstalovány na kyvném rameni pily. Na krytu kotouče je umístěno „STOP“ tlačítko. Podpěťová cívka spínače zaručuje vypnutí po přerušení dodávky el. proudu (po jeho obnovení již nedojde k rozběhnutí motoru). Motor je určen pro přerušovaný chod a proti přetížení je chráněn vestavěnou tepelnou pojistkou. Dělený materiál se pokládá na pracovní stůl, který pojíždí po vodících tyčích upevněných na rámu pily. Stůl lze zajistit proti pohybu aretačním kolíkem. Ruce na držadle stolu jsou chráněny krytem proti rozstřiku kapaliny i případnému mechanickému poranění. Pro manipulaci je pila opatřena koly, okem pro jeřáb a lyžinou pro bezpečné zvedání vysokozdvižným vozíkem. Pila je opatřena elektronickou brzdou kotouče, která po vypnutí zastaví otáčení kotouče cca do 8 sekund.                                                                        

Technická data:

jmenovité otáčky řezacího kotouče

1400 ot. / min

jmenovitý výkon motoru

5,5 kW

zatížení motoru

přerušované s 40% časovou zátěží

průměr řezacího kotouče

700 mm

průměr upínacího otvoru kotouče

25,4 mm

maximální hloubka řezu

280 mm

délka řezu

750 mm

Kvalitní profesionální stavební mechanizace za dostupnou cenu.

© 2024 Progressa s.r.o.

Kontakt